Genel 0

iPhone X

Apple’ın Ürünü olan iPhone 10 yıla özel ürettiği iPhone X adlı telefonu 12.09.2017 tarihinde Türkiye yerel saati ile 20:00’da tanıtıldı. Gayet güzel bir sunum ile tanıtılan iPhone X. Gayet şık ve kullanışlı görünüyor telefonun özelliklerine bakalım.

iPhone X

İşlemci

A11 Bionic işlemcisi kullanıldı. Diğer modellerine göre baya hızlı olacağı belli.

A11 İşlemci

Ram

iPhone X de 3 Gb ram kullanıldı. Bu da İOS 11’in daha hızlı çalışacağını gösteriyor.

3 Gb ram ile Geliyor

Siri

Önce ki modeller gibi home tuşu olmadığından  ekrana çift vurarak ya da Hey siri demeniz siri ile iletişime geçmenizi sağlayacaktır.

Ekran

5.8 inç OLED Multi‑Touch tam ekran ile sunulacak.458 ppi yoğunlukta 2436 x 1125 piksel çözünürlük ve  1.000.000:1 kontrast oranı olacaktır.Parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan kaplama Birden fazla dil ve karakteri aynı anda görüntüleme desteği

Ekran

Renk Seçenekleri

2 farklı renk seçeneği ile gelecek. Uzay grisi ve Gümüş Renk’de. Diğer modelleri gibi Rose yada red iPhone kullanılmadı bu seride.

Kamera

Kamerası Dikey olay tasarlanmış. Özellikleri ise ; 12 MP geniş açılı kamera, f/1.8 diyafram ve f/2.4 diyafram aralığında olacak. x10 kata kadar yaklaştırma, panorama özelliği 63 mp’a kadar çıkabilen, yüz algılama, zamanlayıcı, çekilen fotoğrafın konum belirlenme, Fotoğraflar için otomatik HDR ve daha bir çok özelliği bulunmakta.

Kamera

Kablosuz Şarj Özelliği

Apple 10. yılına ürettiği iPhone x  ile sonunda kablosuz şarj özelliğini’de getirdi ( Bence biraz geç kaldı bile )

iPhone X

Kablosuz şarj özelliği

Kapasite

2 farklı şekilde karşımıza çıkacak. 64 gb ve 256 gb olarak. ( 64 gb bana yetmez derseniz 256 gb çok rahat yetecek gibi )

64 gb ve 256 gb

Pil

iPhone 7 modeline göre 2 saat daha uzun pil ömrü olacak. Ekranına bakıp çabuk şark bitecek diye düşünmeyin. Şarjı dediğimiz gibi iPhone 7 ye göre daha uzun.

Batarya

Fiyat

En çok konuşulanlar biride fiyatı tabi ki.  iPhone X 64 GB 999 dolar’a Ameraki da satışa sunuldu. iPhone X Türkiye fiyatı ne olacak belli değil.

 

Serdar DÜLGER {Serdar DÜLGER}

İstanbul’da dünyaya geldim. Annem beni ilk defa 1989 yılının Temmuz ayında kucağına almış. Yaşamamı halen İstanbul’da devam etmekteyim. Fotoğraf çekmeyi Seven biriyim. Amatör olarak fotoğrafçılıkla uğraşıyorum. Gezmeyi seven biriyim. Her sene başka ülkeler keşfetmeye çalışıyorum.Araştırma merakım beni bilgisayarla içli dışlı yaptı. Çocuk yaşlardan beri bilgisayar hayatımın bir parçası haline geldi. Blognbey.Net’in kurucusuyum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir